Etusivu » Alueinfo » Savonlinnan Seudun Matkailu Oy

Savonlinnan Seudun Matkailu Oy

Savonlinnan Seudun Matkailu Oy on Savonlinnan seudulla toimiva matkailuyritysten omistama myynti- ja markkinointyhtiö, joka myy ja markkinoi seudun matkailupalveluja.

Toimistomme palvelee Savonlinnan alueen kaikissa matkailuasioissa: majoitus- ja risteilyvaraukset, ohjelma- ja opaspalvelut, transferit, tilavaraukset, kokous- ja kongressijärjestelyt, Lippupisteen liput, kesäteatteri- ja muut seudun tapahtumaliput. Savonlinna-Helsinki- lentoliput sekä VR:n kotimaan ja Venäjän junaliput.

Toimistomme sijaitsee Savonlinnan keskustassa osoitteessa Kauppatori 2.
Olemme avoinna maanantaista perjantaihin klo 10-16.


Savonlinnan Seudun Matkailu Oy, Savonlinna Travel Ltd.
Kauppatori 2, 57130 Savonlinna
sales@savonlinnatravel.com
+358 600 30007 (0,67 €/min)


Henkilöstö

 

 

 

 

 

Janne Leinonen
toimitusjohtaja
janne.leinonen@savonlinnatravel.com
+358 50 368 2287


Laura Puustinen
myyntipäällikkö, Sales Manager
laura.puustinen@savonlinnatravel.com
+358(0)15 517 5121 tai/or
+358 (0)50 541 3688


Päivi Ruuskanen
myyntipäällikkö
paivi.ruuskanen@savonlinnatravel.com
015 517 5116 tai 
050 548 4004

Nita Silvennoinen
WEB manageri
Savonlinnan Yrityspalvelut Oy
Savonlinnan Seudun Matkailu Oy
nita.silvennoinen@savonlinnatravel.com +358 (0)44 542 3904


Päivi Reima
myyntiassistentti
paivi.reima@savonlinnatravel.com
015 517 510 tai 050 542 3905


 

 

 


Savonlinnan Seudun Matkailu Oy:n hallitus 21.4.2015 alkaen

Helena Kontiainen, Savonlinnan oopperajuhlat, helena.kontiainen(at)operafestival.fi

Pellervo Kokkonen, Savonlinnan seudun yrityspalvelut Oy, pellervo.kokkonen(at)savonlinna.fi

Anneli Puustinen, Osuuskauppa Suur-Savo, anneli.puustinen(at)sok.fi

Janne Leinonen, Vip Cruise Oy/Saimaan Charmantit Oy, janne.leinonen(at)vipcruise.info

Soili Pelkonen, Kerigolf, soili.pelkonen(at)kerigolf.fi

Tiina Raninen, Primehotel Savonlinna Oy, tiina.raninen(at)spahotelcasino.fi

Olavi Nolte, Tanhuvaaran palvelut Oy, olavi.nolte@tanhuvaara.fi

Jukka Laitinen, SaimaaHoliday Oravi, jukka.laitinen@saimaaholiday.net



Vastuullisia valmismatkoja

Savonlinnan Matkailu Oy on kuluttajaviraston rekisteröimä vastuullinen valmismatkaliike.