Etusivu » Alueinfo » Savonlinnan Seudun Matkailu Oy

Savonlinnan Seudun Matkailu Oy

Savonlinnan Seudun Matkailu Oy on Savonlinnan seudulla toimiva matkailuyritysten omistama myynti- ja markkinointyhtiö, joka myy ja markkinoi seudun matkailupalveluja sekä toimii Savonlinnan kaupungin ja koko seudun matkailuneuvontana.

Toimistomme palvelee Savonlinnan alueen kaikissa matkailuasioissa: majoitus- ja risteilyvaraukset, ohjelma- ja opaspalvelut, kuljetukset, pääsyliput sekä alueen esittteet, kartat, tapahtumatiedot ja aikataulut - kaikki samasta paikasta.

Toimistomme sijaitsee Savonlinnan keskustassa osoitteessa Puistokatu 1.
Olemme avoinna maanantaista perjantaihin klo 10-16. 

Savonlinnan Seudun Matkailu Oy:n hallitus 13.3.2013 alkaen

Tarja Halonen, Savonlinnan oopperajuhlat, tarja.halonen(at)operafestival.fioperafestival.fi

Jarkko Wuorinen, Savonlinnan seudun yrityspalvelut Oy, jarkko.wuorinen@hotmail.fi

Kai Nurmi, Osuuskauppa Suur-Savo, kai.nurmi@sok.fi

Markus Heiskanen, Saimaa Holiday, markus.heiskanen(at)saimaaholiday.net

Janne Leinonen, Vip Cruise Oy/Saimaan Charmantit Oy, janne.leinonen(at)vipcruise.info

Soili Pelkonen, Kerigolf, soili.pelkonen(at)kerigolf.fi

Tiina Raninen, Primehotel Savonlinna Oy, tiina.raninen(at)spahotelcasino.fi

Helkamari Knaapi, Lusto, helkamari.knaapi(at)lusto.fi



Vastuullisia valmismatkoja

Savonlinnan Matkailu Oy on kuluttajaviraston rekisteröimä vastuullinen valmismatkaliike.